Що ми знаємо правдивого про ортопедичні матраци?
Ортопедичні матраци вже давно перестали вважатися елітним дорогим придбанням, яке дозволити собі можуть тільки зірки. Всі сучасні моделі виготовляються з урахуванням новітніх досліджень в області «анатомії сну». Виробники самі не проти нажитися на помисливості і вередливість споживача. Хочете ортопедичну річ? Так і назвемо.
Ортопедичні товари для сну – в ногу з часом
Всі товари з ортопедичним ефектом, починаючи від устілок в туфлях і закінчуючи подушками з наповнювачем «меморі», дуже популярні. Реклама запевняє нас у тому, що без цих інноваційних предметів побуту сьогодні прожити практично неможливо. Медики також позитивно про них відгукуються. Ортопедичні вироби дозволяють тілу людини розвиватися повноцінно, правильно. Проте, чітких критеріїв визначення даної категорії товарів немає.
Ортопедичні товари для сну – це добре, сучасно і корисно. Але як дізнатися, чи володіє куплений матрац усіма заявленими виробником характеристиками?
Ортопедичні матраци: де правда, де брехня?
Відсутність чіткого визначення, різноманітність форм і матеріалів, критичні судження деяких медиків про безпружинні гнучкі моделі стали причиною появи чуток і домислів на тему ортопедичних матраців. Щоб не помилитися у виборі, необхідно розібратися: де правда про них, а де брехня?
1. Якісні матраци поділяються на прості і ортопедичні
Це брехня. Насправді, ніякої суттєвої різниці між хорошим якісним матрацом і саме ортопедичним немає. Сучасні виробники просто зобов’язані рахуватися з розвитком інноваційних технологій, а, значить, виробляти продукцію з анатомічними властивостями: підтримки спини, грамотного розподілу навантажень і ін. По суті, якісний матрац – це і є ортопедична модель.
2. Всі ортопедичні матраци дорогі
Це також не відповідає дійсності. Даний обман безпосередньо пов’язано з попереднім: існують дорогі моделі матраців, які мають унікальні ортопедичні властивості, і бюджетні, без ексклюзивних особливостей. Насправді ж, серед хороших ортопедичних матраців можна знайти варіанти подорожче і подешевше. Наприклад, одними з найдорожчих вважаються моделі з незалежними блоками пружин, а з дешевих – пінополіуретанові матраци.
3. Ортопедичні матраци потрібні тільки тим людям, у яких проблеми з хребтом
Це частково правда, частково – ні. Сучасні пружні матраци дійсно необхідні хворим, літнім людям, вагітним жінкам. Тобто всім тим, чий хребет потребує максимальної підтримки під час сну. Але це зовсім не означає, що фізично здорові люди не можуть спати на анатомічно правильному матраці. Кожна людина повинна дбати про своє здоров’я, тому якісний відпочинок йому також необхідний, як і тим, хто страждає від болів в спині.
4. Чим жорсткіше матрац, тим більше ортопедичний ефект від нього
Безумовно, це – міф. Навпаки, виробники останнім часом все частіше акцентують свою увагу на виготовленні різноманітних за ступенем жорсткості моделей. Матраци слід підбирати для кожного окремого користувача строго індивідуально. Найідеальніший варіант – це консультація в медичній установі.
5. Ще одна думка, що є чистою вигадкою: матраци з ортопедичним ефектом роблять виключно з натуральних матеріалів
Насправді, виробники успішно використовують синтетичні волокна для виготовлення матраців. Наприклад, латексний наповнювач, пінополіуретан. Багато штучних елементів конструкції матраців виконують важливу функцію, наприклад, теплочутливі волокна регулюють теплообмін. Так що використання не натуральних волокон – це скоріше необхідність, ніж засіб економії виробників на сировину для виготовлення моделей з ортопедичним ефектом.
Як ми бачимо, багато з того, що ми знаємо про ортопедичні матраци, не відповідає дійсності. Будьте пильні, адже матрац багато людей купують один раз на 10 – 15, а то і 20 років.